Kalendáre Kopanice v kroji 2023

23.08.2022

Po veľkom úspechu nášho nástenného kalendára na rok 2022 sme sa rozhodli vytvoriť na rok 2023 rovno dva ďalšie kalendáre, nástenný i stolový. 

Nástenný kalendár zobrazuje štylizované scénky viažuce sa k zvykom a tradíciám kopaničiarov fotené na čiernom pozadí. Autorom fotografií je náš dvorný fotograf Vlado Kampf. Do tohto kalendára sa nám podarilo zachytiť takmer všetky typy krojov z nášho regiónu - myjavský, brezovský, lubinský, vrbovčanský i krajnanský. Zdobí ho tiež ornament inšpirovaný výšivkou na tyle z čepca. Fotogalériu zo zákulisia fotenia si môžete pozrieť tu.

Stolový kalendár pokračuje v línii nastolenej naším minuloročným nástenným kalendárom. Zobrazuje scénky zo života kopaničiarov fotené priamo v interiéroch a exteriéroch v kopaničiarskom regióne. Okrem našich krojov si tak v ňom môžete pozrieť aj mnohé pekné miesta Kopaníc. Tento kalendár zdobí ornament inšpirovaný výšivkou z kasanice. 

Koľko stoja naše kalendáre 2023?

Nástenný kalendár: 8€

Stolový kalendár: 6€


Kde si ich môžete kúpiť?

  • Turistická informačná kancelária na autobusovej stanici na Myjave
  • Turistická informačná kancelária na Starej Turej v budove domu kultúry Javorina
  • Objednávkou s poslaním poštou na kopanicevkroji@gmail.com alebo nám napíšte do správy na našej Facebookovej stránke alebo Instagramovom profile
  • Po dohode je možný aj osobný odber u našich kolegov na Myjave, Brezovej pod Bradlom a Matejovci

Ďakujeme partnerom: